محققان مرکز تحقیقات فناوری بن یاخته موفق به تولید موش ترانسژن مدل بیماری بتا تالاسمی شدند. این موش در گروه تحقیقاتی مهندسی ژنوم مرکز تحقیقات فناوری بن یاخته به مدیریت دکتر کیانی و همکاران  انجام گردید. موش های مدل بیماری های انسانی یکی از بهترین ابزار برای تحقیق بر روی روش های مختلف تشخیصی و درمانی بیماری های ژنتیکی هستند و در فرایند های تحقیقاتی بسیار مفید خواهند بود.

با تولید موش ترانسژن، مرکز تحقیقات فناوری بن یاخته به تکنولوژی تولید موش ترانسژن دست پیدا کرده و در این زمینه فعالیت خود را بر روی سایر بیماری های ژنتیکی و تولید موش های ترانسژن سفارشی برای محققین سراسر کشور ادامه خواهد داد.

با تکثیر این موش و تشکیل شناسنامه دقیق ژنتیکی، به زودی محققان سراسر کشور می توانند موش ترانسژن مدل بتا تالاسمی را در تحقیقات خود مورد استفاده قرار دهند. همچنین در این مرکز فرایند نگهداری و تکثیر یک گونه موش ترانسژن سبز ( موش GFP ) در حال انجام بوده و به زودی این سویه ارزشمند تحقیقاتی برای ارائه به پژوهشگران کشور آماده خواهد شد.

اطلاعات تماس

  • تهران، 24 متری سعادت آباد، خیابان دوم شرقی ، پلاک 9، کد پستی: 1997775555
  • 02122082120
  • 02122351460 (Fax)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره مرکز

مرکز تحقیقات فناوری بن‌یاخته به‌عنوان اولین مرکز خصوصی در حوزه مهندسی بافت و نانوتکنولوژی درایران، فعالیت‌های خود را از سال 1383 به‌طور رسمی آغاز نمود. گرچه درحال حاضر عمده فعالیت‌های این مرکز در قالب طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی می‌باشد؛ ولی اهداف کلان و بلند‌مدت شرکت دستیابی به محصولات کاربردی جهت ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده می‌باشد.